מוניטין רב שנים

ביום חמישי האחרון התקיים טקס מרגש ליד אנדרטת הזיכרון בכפר האולימפי במינכן לזכר יא הספורטאים הישראלים והשוטר הגרמני שנרצחו לפני 45 שנה במהלך אולימפיאדת מינכן.

הטקס נערך במסגרת ארגון המשפטנים העולמי, בו חברים שופטים, עורכי דין ופרופסורים למשפט מ 85 ארצות.

 

את הטקס יזם, ארגן והנחה- עו"ד יהושע (שוקי) ננר נשיא ארגון המשפטנים בישראל. שאף נשא את נאום הפתיחה בו הדגיש כי הרוע עדיין קיים ושומה על העולם להתאחד במלחמתו כנגד הטרור העולמי.

הנואמת המרכזית הייתה נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) מרים נאור, שסקרה בנאומה את השתלשלות האירועים שהיו כרוכים במעשה  הטרור , ובמיוחד את סירובה של גרמניה לאפשר לכוחות המיוחדים של ישראל לפעול לשחרור החטופים שנרצחו לאחר מכן ומסקנתה הייתה כי אין לישראל על מי לסמוך אלא רק על עצמה.

 בנוסף נאמו אנקי שפיצר, אלמנתו של אנדריי שפיצר אחד מ 11 הספורטאים וזאת בשם המשפחות והוועד האולימפי הישראלי. הגב' שפיצר תיארה בדבריה את מאבקה למען הנצחת יא הספורטאים- מאבק שהביא בסופו של דבר להקמת האנדרטה במינכן ולכך שהמשחקים האולימפיים בריו נפתחו בדקה דומיה לזכר יא הספורטאים.

מר יורם דומב- אצן למרחקים ארוכים בן זוגה של אסתר רוט-שחמורוב, אחת המשתתפות באולימפיאדת מינכן שנכחה אף היא בטקס, דומב נשא דברים בשמה של אסתר רוט שחמורוב ובשמו.

כן נשאו דברים סגן קונסול ישראל במינכן מר לירן סהר, ד"ר אלכסנדר לאו נשיא ארגון המשפטנים העולמי באירופה וגרמניה וד"ר פרנקלין הואט נשיא הארגון העולמי.

בטקס נכחו עשרות רבות של משפטנים מהעולם כולו, מסין ועד ניגריה, מאירופה וישראל ועד ארצות הברית. ריבם מהנוכחים התוועדו לראשונה לפרטי האירוע ורבים מהם אמרו לעו"ד ננר כי הם נרגשים מאד ויעבירו את התרשמותם העמוקה לגורמי המשפטנים הבכירים בארצותיהם.

4
5
3
2
1
IMG_2640
IMG_2757
IMG_2756
IMG_2754
IMG_2753
IMG_2752
IMG_2746
IMG_2748
IMG_2743
צריך ייעוץ משפטי? תתקשר אלינו